Jemná krémová houbová polévka s Moringou

12.9.2018

Jemná krémová houbová polévka s Moringou

Houbová polévka doslova pohladí hladový žaludek a tělu přinese spoustu živin. Voní po lese, sušená moringa jí dodá na výjimečnosti a je tak jednoduchá, že ji zvládne i ten, kdo se jinak s vařečkou příliš nekamarádí. Navíc, je úplně jedno, jestli máte houby čerstvé, nebo sušené. Skvělá bude v obou případech.

Suroviny:

  • 1 středně velká cibule
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 3 lžíce Hrašky na zahušťování
  • 3 velké brambory nebo 5 menších
  • hrst sušených hub
  • 1 lžíce Moringa flakes
  • 1 lžíce majoránky
  • sůl 

Časová náročnost:

Příprava 10 minut, vaření 45 min

Počet porcí: 3

 

 

Houby sušené i čerstvé namočte do horké vody asi 15–20 minut před tím, než je budete do polévky přidávat. Na olivovém oleji orestujte nadrobno nakrájenou cibuli, tzv. na sklo, aby neztmavla. Přidejte hrašku (což je luštěninovo-jáhelná směs na zahuštění) a vznikající jíšku dál restujte a promíchávejte asi 5 minut. Přidejte nadrobno nakrájené brambory, osolte a zalijte 0,75 l vody. Řádně promíchejte, aby se zejména jíška rozprostřela, a vařte takto 30 minut na mírném plameni, přiklopené poklicí.

Po půl hodině celou směs promixujte tyčovým mixérem a vytvořte hladký krém. Přidejte houby i s vodou, do které jste je namočili, a vařte společně pod pokličkou dalších 15 minut. Těsně před koncem přidejte ještě majoránku a koření moringa (tzv. Moringa Flakes) pro dochucení. A podávejte!  

 

Mohlo by vás zajímat…

Koření moringa má nejen dochucovací funkci. Každému vašemu pokrmu dodá navíc vitamíny, minerální látky a také vlákninu. Což je pro nás, Středoevropany, velmi důležité. Obecně nám vláknina v jídelníčku chybí, přitom pro správné zažívání, funkci trávicí soustavy i její zdraví je nezbytně důležitá (zejména střeva vám poděkují!). A jak jste na tom s vlákninou vy? Pokud máte tak trochu černé svědomí, snažte se přidávat koření moringa častěji. Vaše zdraví si to zaslouží.   

Dobrou chuť!

autorka receptu Štěpánka Čápová, www.stepankacapova.cz 


Zpět na kategorii